Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury

AKTUALNOŚCI

Nasze działania.
22
Lis

Projekt „Zwiedzamy Europę”

Od października do listopada 2005 r. razem ze Szkolnym Klubem ANGELS z PGSU zorganizowaliśmy Europejski projekt szkolny pt. „Zwiedzamy Europę”, którego celem było korzystanie z różnych źródeł informacji i wykorzystywanie w praktyce; poznawać kulturę, literaturę, geografię itp. wybranych krajów europejskich; mówić w obcym języku; pracowały indywidualnie i w zespole. naszymi gośćmi byli.pan wizytator z KO, Siostra Przełożona, obcokrajowcy ze szkół językowych – ACTIVE ENGLISH and LANGUAGES EDUCATION CENTRE, MERKURY, HEATHER, QUEEN`s, czy EGLE.

Projekt był dzielnie wspomagany przez rodziców, nauczycieli. Każda z 3 klas miała za zadanie wykonać prezentację o wspomnianym wyżej kraju europejskim, klasa 1- Wielkiej Brytanii, klasa 2- Niemczech, klasa 3- Francji.

Po kolei delegacja przechodziła z klasy do klasy, by oglądać i oceniać pracę uczennic. Każda klasa stworzyła naprawdę wyjątkową atmosferę i wchodząc do ich sal miało się wrażenie jakby naprawdę znalazło się w innym kraju. Były regionalne przysmaki, tańce, muzyka, kolorowe plakaty i ciekawe rekwizyty. Gdy na szkolnej auli dokonywało się podsumowanie goście nie ukrywali zachwytu.