Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury

AKTUALNOŚCI

Nasze działania.
28
lut

Debata „Demokracja europejska”

Dnia 28.02.2006r. o godz. 16.00 w Publicznym Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu odbyła się debata pt. „Demokracja europejska” zorganizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO, otwierająca cykl spotkań w ramach „Vademecum Europy”, którego głównym gościem i prelegentem był Pan poseł Józef Pinior – eurodeputowany.

Celem spotkania było rozwijanie ogólnej wiedzy o Unii Europejskiej, wpojenie młodym ludziom wartości płynących z tolerancji i demokracji oraz umożliwienie uczestnictwa w procesie budowania wspólnej Europy.

Uczestnikami spotkania były kluby europejskie z dwudziestu szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami z Wrocławia oraz z.Wałbrzycha, Obornik śląskich, Ziębic i Oleśnicy. Młodzież mogła zaprezentować swoją dotychczasową działalność, obejrzeć prezentację o demokracji przygotowaną przez klub z Gimnazjum Sióstr Urszulanek, wysłuchać prelekcji Pana posła, brać udział w dyskusji, obejrzeć wystawę przedstawiającą „Symbol demokracji” oraz aktywnie uczestniczyć w warsztatach plastycznych.

Miła atmosfera i zaangażowanie wszystkich uczestników świadczy o udanym spotkaniu.