Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury

AKTUALNOŚCI

Nasze działania.
29
Sty

Ferie zimowe 2007

W okresie ferii zimowych, w dniach od 29.01 do 9.02 2007 roku, Stowarzyszenie PROGRESSIO zorganizowało dla dzieci zajęcia językowo – artystyczno – komputerowe. Zajęcia odbywały się codziennie w godz. od 9.00 – 15.00 w SP nr 90 na ul. Orzechowej 62 we Wrocławiu i były dostępne dla wszystkich chętnych osób.

W tych bezpłatnych zajęciach uczestniczyło średnio 15 uczniów, a prowadził je Przemysław Duda.
Dzieci nie tylko bawiły się surfując po sieci Internet, czy grając w gry, ale przede wszystkim spędziły twórczo czas i nauczyły się nowych praktycznych rzeczy.

Uczestnicy zajęć mieli bowiem okazję poznać różne ciekawe słówka w języku francuskim i japońskim, nauczyli się śpiewać (po francusku) wesołą piosenkę o trzech kurczakach oraz wykonały wielojęzyczny mini-słownik o tematyce związanej z zimą i sportami zimowymi. Dobrej rozrywki dostarczyła popularna zabawa „państwa – miasta” oraz tradycyjna gra w „marynarza”. Niektóre z dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce „Mój dom”.

Do innych pożytecznych zadań zrealizowanych przez chętnych należało stworzenie tabliczki mnożenia za pomocą programu Ms Excel, co pozwoliło przy okazji na praktyczną naukę zasad tworzenia formuł matematycznych w tym arkuszu kalkulacyjnym, a także na ćwiczenie umiejętności przenoszenia gotowych arkuszy do edytora tekstu Ms Word oraz tworzenia i formatowania tabel.

Dzieci były bardzo dumne z faktu, iż same potrafiły stworzyć takie tabele. Podczas zajęć organizowane były rozgrywki szachowe, po tym jak okazało się, że duża część uczestników zna zasady tej gry.

Za najciekawszą grę komputerową uznano natomiast trudną grę logiczną Silversphere, która pozwalała rozwijać myślenie i spostrzegawczość.

Wszystkim te zajęcia, prowadzone w szkole, ale w okresie wolnym od szkoły, bardzo się podobały, gdyż żałowano nawet, że nie mogły odbyć się w weekend pomiędzy pierwszym a drugim tygodniem ferii zimowych.