Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury

AKTUALNOŚCI

Nasze działania.
26
Paź

3 Festiwal Kultury Europejskiej „Pierścień Królowej”

Terapeutyczna Szkoła Podstawowa nr 119 we Wrocławiu zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 lat w tym, ze specyficznymi problemami w uczeniu się, mającymi dysleksję bądź ryzyko dysleksji, ale wykazujących zainteresowanie kulturą innych narodów, do udziału w 3 Festiwalu Kultury Europejskiej pt. „Pierścień Królowej”.

Festiwal odbędzie się 20 listopada 2015 r. o godz 10:00 w auli szkolnej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej nr 119 we Wrocławiu (ul. Bytomska 7).

Festiwal realizowany jest w ramach projektu „Dyslektusiowe Granie” jako wydarzenie artystyczne, którego celem jest poznanie i poszerzenie wiedzy o kulturze innych narodów, kształtowanie postawy tolerancji, akceptacji innych i siebie, przełamywanie uprzedzeń i stereotypów, popularyzacji literatury dziecięcej.

Planowane są pokazy śpiewu, tańców narodowych, miniatury teatralne, wystawy tematyczne oraz popisy znajomości języka obcego do 5 min (max). Dla zgłoszonych przewidujemy pamiątkę uczestnictwa, poczęstunek oraz niespodziankę.

Prosimy o zgłoszenie udziału do 5 listopada 2015 r. za pomocą formularza podanego w załączniku i przesłanie na adres email stowarzyszenia: info@progressio.pl.

Formularz do pobrania

Postaramy się, aby prezentowane kraje nie powtarzały się, dlatego ważne jest, aby zgłosić swój wybór jak najszybciej. Lista zgłoszeń jest ograniczona i może być wcześniej zamknięta.

Projekt wspierany jest przez Stowarzyszenie PROGRESSIO i Agencję Interaktywną Vecler.