Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury

AKTUALNOŚCI

Nasze działania.
2
gru

Projekt „Dom Ojczysty 4”

Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO podaje wyniki międzyszkolnych konkursów realizowanych w ramach projektu „DOM OJCZYSTY”.

W konkursie ,,Ocalić od zapomnienia” organizowanym dla uczniów w wieku od 12 do 18 lat, najlepszymi okazali się:
I miejsce – Karol Ząbkowski, MDK
II miejsce – Piotr Piesiak, Gim 14
III miejsce – Oskar Klipel, Gim 27

Wyróżnienie:
1. Paweł Szmergała, Gim 27
2. Natasza Ptak, SP 118
3. Karolina Gromek, IV LO

A w konkursie ,,Projekt pomnika upamiętniającego przymusową pracę Polaków w czasie II wojny światowej we Wrocławiu” organizowanym dla uczniów w wieku od 8 do 12 lat, najlepszymi okazali się:
I miejsce – Amelia Kopacz, SP 42
II miejsce – Oliwia Augustak, SP Tikkun Olum
III miejsce – Natalia Kędys, TSP 119

Wyróżnienie:
1. Wiktoria Kułat, SP 2
2. Jakub Głowacki, SP 50
3. Szymon Bartoszuk, SP 42

W konkursach, którego celem było upowszechnienie i podtrzymanie tradycji narodowej i obywatelskiej, budowanie tożsamości mieszkańców Wrocławia, popularyzowanie wiedzy o mniej znanej historii Polski i Wrocławia z czasów II wojny światowej wzięło udział ponad 200 uczniów. Przewodnicząca jury Agata Chruścielewska wraz z sześcioma członkami przy wyborze prac brała pod uwagę: spełnione wymagania regulaminu, zgodność z tematem, pomysłowość oraz innowacyjność.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz gratulujemy nagrodzonym. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta zostaną wręczone w czasie wernisażu 02.12.2014 r. w godzinach od 12:00 do 13:00 w auli gimnastycznej w Zespole Placówek Oświatowych nr 1, ul. Wałbrzyska 50. Obecność wszystkich laureatów, wyróżnionych wraz z opiekunami jest obowiązkowa.

Przypominamy, że udział w konkursie był równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu, dla potrzeb promocyjnych (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz. U. Nr. 133 poz. 833 z póź. zm.) Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac.